דיקור סיני להתקפי חרדה

יכול להיות שדיקור סיני (אקופונקטורה) נראה לכם כמו טיפול שמתאים לכל מיני אנשים ׳רוחניים׳ שלא מאמינים ברפואה המערבית או להורה המתבגר שסובל מכאבי גב כרוניים, אבל יותר ויותר מחקרים מראים שדיקור סיני יכול לעזור ולטפל במצבים שמשפיע על כל אחד מאתנו מדי פעם: התקפי חרדה.

התנהלות בעת התקף חרדה קשה עלולה להיות מסובכת, כי הטיפול המסורתי בחרדה לא יספק תוצאות במשך חודשים רבים, כך טוען האיגוד האמריקאי לדיכאון וחרדות (Anxiety and Depression Association of America). זאת ועוד, הטיפול המסורתי כרוך בצריכת תרופות נגד חרדה ואלה עלולות לגרום לתופעות לוואי קשות. לעומת זאת, כאשר משתמשים בדיקור לטיפול בחרדה, התסמינים פוחתים כבר לאחר המפגשים הראשונים. זאת משום שהדיקור תוקף את שורשי הבעיה.

 

דיקור סיני בכף היד

איך פועל הדיקור הסיני לטיפול בחרדה?

הרפואה הסינית העתיקה מתארת את כוח האנרגיה הנקרא צ׳י, ככוח המווסת את בריאות הגוף. כמו שהדם עובר במחזור הדם, כך הצ׳י עובר בגוף דרך נתיבים המכונים מרידיאנים. למעשה, ניתן לתאר את הצ׳י כמטפורה:

  • לתפקוד של מערכת חילוף החומרים בגוף,
  • או לתגובות הכימיות המתרחשות בגוף כל הזמן.

אז מה הקשר בין דיקור סיני להתקפי חרדה? ובכן, כאשר גורמים שונים (כמו פציעה, לחץ, תזונה לקויה או שינוי סביבתי) משבשים את זרימת הצ׳י בגוף, מתחילות להתעורר בעיות בריאותיות ונפשיות, כולל התקפי חרדה.

על ידי החדרת מחטים דקיקות בנקודות ספציפיות בגוף, המטפל מחזיר לצ׳י את האיזון ובכך מחזיר לגוף את בריאותו הכללית.

המטפל מחדיר כל מחט במרחב של חצי מילימטר מהעצב הסמוך, כך שהדיקור:

  • יגרום למערכת העצבית לייצר כימיקלים משככי כאבים,
  • יגביר את יכולתו הטבעית של הגוף לרפא את עצמו,
  • יעורר במוח את האזור השולט ברגשות, כולל חרדה.

מסיבה זו יכול הדיקור לטפל במגוון מחלות ולעזור לאנשים להרגיש יותר מאוזנים.

 

הדיקור לניהול התקפי חרדה

מחקרים תומכים ביעילותו של הדיקור הסיני לטיפול בחרדה ובמצבים נפשיים אחרים. לדוגמה, במחקר שפורסם באינטרנט ב-2013 בכתב העת Journal of Acupuncture and Meridian Studies, נמצא שסטודנטים שעברו טיפול של 20 דקות בדיקור, סבלו פחות מחרדה והפגינו זיכרון טוב יותר מיד לאחר הדיקור, בהשוואה לסטודנטים שלא טופלו בדיקור.

  • למה זה עובד? מומחים טוענים שנסיבות חיצוניות שלא נמצאות בשליטתנו עלולות לגרום לנו לחרדה, והדיקור הסיני מאפשר לגוף שלנו להשתלט על החרדה. זה לא סוד שהחיים המודרניים גורמים ללחץ מתמיד, מה שעלול לעורר מחלות ובעיות בריאותיות חמורות. במציאות זו, הדיקור הסיני נהדר לתחזוקה ועוזר לנו להשיג איכות חיים טובה יותר.
  • איך זה עובד? המחקר מלמד שהדיקור הסיני מאט את הליך הייצור של הורמוני הלחץ בגוף.

כיוון שהדיקור הסיני מסדיר באופן טבעי את האיזון הכימי בגוף, טיפול זה יכול גם למנוע מאנשים את התלות בתרופות לטיפול בחרדה או בדיכאון.

 

Show Buttons
Hide Buttons