איור-ודה לטיפול בהשמנת יתר

טיפול בהשמנת יתר באמצעות איור-ודה
איור-ודה לטיפול בהשמנת יתר

השמנת יתר היא מחלה כרונית, המוגדרת כמגיפה של המאה 21 ונפוצה אצל ילדים ומבוגרים. במצב של השמנת יתר אין בגוף האדם איזון בין המשקל לבין הגובה, וזה מתבטא בהצטברות של עודפי שומן ברקמות הגוף, בעיות מטבוליות, דיכאון, אכילת יתר ועוד. השמנת יתר מסכנת את הבריאות ויכולה לגרום לבעיות ומחלות, דוגמת סכרת, כולסטרול גבוה, שבץ, מחלות לב, סרטן, לחץ דם גבוה, טרשת עורקים, מחלות עור, הפרעות הורמונליות, בעיות נפשיות והביא לקיצור תוחלת החיים.

לפי תורת האיור-ודה, רקמת השומן ויתר הרקמות מהוות מרכיב מרכזי בגוף לאורך החיים. במצב נורמלי, תפקידן להזין את גוף האדם, לתמוך, למלא את העצמות, לייצר עובר ועוד. אולם, כאשר הדושות שהן תכונות היסוד בגוף, יוצאות מאיזון, קורה בגוף תהליך שיוצר עודף ברקמות השומן.

 

תסמינים בולטים

תחושות רעב וצמא מוגברות, הצטברות שומנים באיזור הבטן, ירכיים, גדילה של הלחיים ושרירי הצוואר, צניחה של אזור הישבן, הבטן והשדיים, איברי גוף שמנוניים, תחושת תשישות, הזעה מוגברת, השתעלות, קושי לנשום בפעילות קלה, תסמיני סכרת בשלב מוקדם.

 

צורת הטיפול

תורת האיור-ודה מטפלת בכל אדם לפי תוכנית טיפול ייחודית המותאמת לו אישית, לאחר אבחון נטיותיו הטבעיות והרגלי החיים. כמו כן, בוחנים כל מיני גורמים הקשורים למצב הבריאותי, בודקים את חומרת התופעה אצל המטופל ועוד. באיור-ודה מעניקים טיפול מתוך ראייה הוליסטית של כל המערכות בגוף האדם יחד עם טיפוס הדושה שלו, סביבת המגורים, ההרגלים וכדומה. השמנת יתר מטופלת במגוון דרכים, בהן שינוי תפריט התזונה והסרת המאכלים הגורמים להשמנה, אימוץ אורח חיים בריא, שימוש בצמחי מרפא, טיפולים לניקוי רעלים מהגוף, שימת דגש על ביצוע פעילות גופנית, מתן סיוע נפשי פרטני או קבוצתי ועוד.

Show Buttons
Hide Buttons